Nowoczesne technologie w twoim zasięgu

"Nic, co robisz, nie jest stratą czasu, jeśli umiesz
mądrze korzystać z własnych doświadczeń"

August Rodin

Gwarancja pewnych rozwiązań

"Nic, co robisz, nie jest stratą czasu, jeśli umiesz
mądrze korzystać z własnych doświadczeń"

August Rodin

Nowoczesne technologie w twoim zasięgu

"Nic, co robisz, nie jest stratą czasu, jeśli umiesz
mądrze korzystać z własnych doświadczeń"

August Rodin

Generator fal uderzeniowych GFU-1/15.

4. Czyszczenie instalacji CO (Centralnego Ogrzewania) oraz grzejników o różnej konstrukcji.
Podobnie jak kotły instalacja centralnego ogrzewania, w tym grzejniki wymagają okresowego czyszczenia ze szlamów i mułów. W nowych instalacjach już po paru latach obserwuje się osady, które ograniczają wymianę ciepła w grzejnikach powodując obniżenie komfortu cieplnego mieszkańców. W szczególności zjawisko to obserwowane jest przy niskich temperaturach w zimie. Modernizując stare instalacje bez ich wyczyszczenia możemy spowodować duże problemy z równomiernym dogrzaniem wszystkich pomieszczeń. Alternatywą wymiany całej instalacji lub kosztownego chemicznego czyszczenia jest zastosowanie technologii fali uderzeniowej wyzwolonej za pomocą generatora GFU-1/15. Czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania można przeprowadzić bez demontażu grzejników. Wielkość instalacji jak i ilość grzejników nie ma większego znaczenia. W wyniku strzelania falą uderzeniowa do poszczególnych grzejników i pionów kruszy się zalegający kamień i wypłukuje się przy niedużym przepływie wody wszelkie szlamy i mułu. W czasie czyszczenia instalacji nie zaobserwowano żadnych mechanicznych uszkodzeń. W wyniku wypłukania kamienia nastąpiło nieznaczne rozszczelnienie instalacji, które zostało zlikwidowane poprzez dokręcenie śrubunków lub wymianie uszczelek. Czyszczenie grzejników i instalacji centralnego ogrzewania szczegółowo zostało opisane na naszej stronie internetowej www.ekozub.pl w artykule „Dbaj o czystość”. Dodatkowo można zobaczyć film pokazowy w zakładce „Oferta” i folderze „Wymienniki ciepła, kotły i układy chłodzenia”.

5. Czyszczenie instalacji CWU (Ciepłej Wody Użytkowej) oraz wymienników.
Jednym z ważniejszych problemów w życiu codziennym jest dostęp do ciepłej wody o dobrej jakości. Podgrzana woda używana do celów komunalnych pobierana z wodociągów pozbawiona jest jedynie wtrąceń mechanicznych. W wyniku podgrzewania nieuzdatnionej wody następuje bardzo gwałtowne wytracanie się osadów na powierzchniach wymiany ciepła (wymiennikach) oraz w poszczególnych miejscach instalacji. W zależności od twardości wody i rozpuszczonych związków proces zabrudzania się wymienników przebiega z różną intensywnością. Na jakość ciepłej wody ma również wpływ życie biologiczne, które bardzo intensywnie rozwija się przy dobrym natlenieniu i podgrzaniu wody. Większość wymienników już po roku eksploatacji nadaje się do czyszczenia. Alternatywą kosztownego chemicznego czyszczenia wymienników jest zastosowanie fali uderzeniowej, która kruszy zalegający kamień i usuwa florę bakteryjną wraz z mułami i osadami. Dzięki zastosowaniu generatora fal uderzeniowych GFU-1/15 można systematycznie przeprowadzać płukanie wymienników, bez ich demontażu. Częstotliwość czyszczenia wymienników uzależniona jest od stanu ich zabrudzenia. Operacja czyszczenia jest bardzo prosta i szybka oraz może być przeprowadzona bezpośrednio w węźle. W dużych miastach ciepła woda podgrzewana jest w wymiennikach zasilanym z sieci miejskiej. W przypadku znacznego zakamienienia wymienników istnieje konieczność podwyższenia temperatury wody wychodzącej z ciepłowni lub zwiększenia przepływu. Takie działania powodują wzrost kosztów. W tej sytuacji utrzymanie w czystości wymienników CWU powinno być w interesie nie tylko administratora budynku, ale również dostawcy energii cieplnej. Problem tworzenia się kamienia dotyczy również użytkowników podgrzewaczy gazowych tzw. Junkersów. W wyniku znacznego zakamienienia wężownicy wymiennika gazowego zwiększa się ryzyko jej przepalenia i wymiany na nowy. Zakamieniony wymiennik powoduje również większe zużycie gazu przy obniżonej temperaturze ciepłej wody. Okresowo powinny być czyszczone zbiorniki magazynujące ciepłą wodę użytkową. Zaleganie osadów w dolnej części zbiornika powoduje zintensyfikowanie korozji oraz pogorszenie jakości ciepłej wody użytkowej. Systematyczne stosowanie generatora fal uderzeniowych GFU-1/15 do czyszczenia wymienników ciepłej wody użytkowej może całkowicie wyeliminować konieczność czyszczenia chemicznego, oraz w sposób znaczący obniży koszty jej produkcji. Generatorem GFU-1/15 można czyścić wszelkiego rodzaju wymienniki, w tym płytowe (skręcane i lutowane), wymienniki pojemnościowe oraz popularne JAD.


6. Eliminacja lub ograniczenie środków chemicznych do czyszczenia urządzeń.
Dzięki wykorzystaniu generatora fal uderzeniowych GFU-1/15 można wyeliminować lub ograniczyć stosowanie środków chemicznych do czyszczenia wymienników, kotłów i innych urządzeń z osadów i kamienia kotłowego. W wielu ciepłownia jest to znacząca pozycja w budżecie, do której należy zaliczyć nie tylko koszty zakupu preparatów chemicznych, ale równie utrzymanie stanowiska do czyszczenia, osoby pełniącej nadzór na czyszczeniem oraz czynności demontażowo-montażowych wymienników. W niektórych przypadkach koszty te są na tyle duże, że zleca się czyszczenie chemiczne firmom zewnętrznym, które posiadają odpowiednie doświadczenie. Wielu użytkowników decyduje się na chemiczne czyszczenie w sytuacjach awaryjnych, kiedy wymiennik całkowicie zakamieniony i skorodowany nadaje się do wyrzucenia. Barierą stosowania czyszczenia chemicznego urządzeń jest ryzyko ich uszkodzenia. Nieodpowiednie dobrane preparaty mogą spowodować znaczne ubytki materiału z którego jest zrobione urządzenie, przy małym stopniu odkamienienia. Dla urządzeń ciśnieniowych każde czyszczenie chemiczne musi zostać uzgodnione z Urzędem Dozoru Technicznego i przeprowadzone przez firmę z odpowiednimi uprawnieniami. Po czyszczeniu chemicznym w urządzeniach pozostają osady, które trudno wypłukać wodą. W formie łusek lub szlamów zalegają dolną część wymiennika. Metodą chemiczną trudno usunąć z wymiennika wtrącenia mechaniczne, pozostałe po montażu instalacji. Zastosowanie technologii fali uderzeniowej pozwala na intensywne wypłukanie zalegających osadów w formie szlamów i mułów oraz kruszenia osadów twardych. Stosując technologię fali uderzeniowej wyzwalanej przez generator GFU-1/15 można w wielu przypadkach całkowicie wyeliminować stosowanie czyszczenia chemicznego urządzeń. Dzięki generatorowi GFU-1/15 można utrzymać w czystości urządzenia wymiany ciepła, przez co uzyskuje się znaczne oszczędności paliwa i eliminuje się koszty chemicznego czyszczenia.

7. Czyszczenie instalacji sanitarnych i deszczowych.
Wykorzystanie generatora fal uderzeniowych GFU-1/15 w instalacjach sanitarnych jest bardzo szerokie. Generator GFU-1/15 zastępuje popularną przez instalatorów spiralę kanalizacyjną. Praca z generatorem w przypadku zatkania się węzłów sanitarnych jest bardzo czysta i higieniczna. Skuteczność udrażniania węzłów sanitarnych z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest bardzo duża. W wielu przypadkach generator GFU-1/15 może zastąpić kosztowny przyjazd specjalistycznego wozu czyszczącego kanalizacje lub wyspecjalizowanej firmy. Wyzwolenie fali uderzeniowej w instalacjach sanitarnych powoduje całkowite wyczyszczenie ścianek plastikowych rur z osadów ograniczających przepływ. Wielokrotnie mamy do czynienie z niedrożną kanalizacją deszczowy. Zjawisko to występuje najczęściej przy bardzo intensywnych opadach. Dzięki wykorzystaniu fali uderzeniowej można przeczyścić sieć sanitarną i deszczową
z zalegających osadów. Fala uderzeniowa nie powoduje uszkodzeń mechanicznych rur PCV. Generatorem GFU-1/15 skutecznie można czyścić rury PCV o średnicy dochodzącej do 200 mm. Większe średnice rurociągów proponujemy czyścić generatorem GFU-24/8.

8. Czyszczenie wewnętrznych powierzchni urządzeń i instalacji elektrycznych oraz AKPiA z pyłu i kurzu.
Wielokrotnie urządzenia wchodzące w skład instalacji elektrycznych i AKPiA ulegają uszkodzeniu ze względu na kurz i brud zalegający wewnątrz. Zanieczyszczenia, których w warunkach przemysłowych trudno uniknąć, powodują przegrzanie urządzeń lub ich uszkodzenie. Wykorzystując generator fal uderzeniowych GFU-1/15 skutecznie można usuwać pył i kurz z urządzeń w czasie postoju i na ruchu. Wzruszone falą uderzeniowa zabrudzenia łatwo można usunąć odkurzaczem o niedużej mocy. Używając do wywołania fali uderzeniowej argon lub inny gaz techniczny eliminujemy ryzyko zawilgocenia urządzeń. Nie istnieje ryzyko mechanicznego uszkodzenia czyszczonych urządzeń. Generator GFU-1/15 można użyć do czyszczenia rozdzielni elektrycznych, transformatorów, silników, prądnic, generatorów, styczników, serwerowni, podstacji elektrycznych, falowników, komputerów oraz wielu innych urządzeń.

Podsumowanie:
Oferowany do sprzedaży generator fal uderzeniowych GFU-1/15 posiada wszelkie dopuszczenia do eksploatacji wymagane przepisami polskimi. Umiejętne korzystanie zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta generatorem całkowicie eliminuje ryzyko mechanicznego uszkodzenia czyszczonych urządzeń. Powyżej przedstawiono parę przykładów zastosowania generatora fal uderzeniowych. W życiu codziennym mamy wiele możliwości wykorzystania fali uderzeniowej, która wielokrotnie może zastąpić dotychczasowe metody. Skuteczność działania generatora została potwierdzona na wielu obiektach.

 

 

Pliki do pobrania

Pobierz plik Oferta GFU 1/15 ze strony Dentica24Oferta GFU 1/15
(plik PDF, 3,59 MB)

Podstrony

Uruchomienie instalacji w Arabii Saudyjskiej
22.05.2019Uruchomienie instalacji w Arabii Saudyjskiej

W dniu 15.05.2019r. firma…

.Wesołych Świąt
17.04.2019.Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych

Zakończenie montażu instalacji czyszczenia płomieniówek w Starachowicach
23.02.2019Zakończenie montażu instalacji czyszczenia płomieniówek w Starachowicach

W dniu 22.02.2019r. został zakończony…

Uruchomienie instalacji usuwania nawisów w bunkrze w ENWOS Chełmek
01.02.2019Uruchomienie instalacji usuwania nawisów w bunkrze w ENWOS Chełmek

W styczniu 2019r. została wykonana…

Start|O nas|Artykuły i opracowania|Bez nazwy|Aktualności|Filtry wodne |Fala uderzeniowa|Czyszczenie Rurociągów|Linki|Artykuły i opracowania|Mapa strony|Realizacje|Kontakt Ekozub © 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Margomedia
Portal www.ekozub.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij